سایت های مرتبط
اوقات شرعی
اذان صبح  
طلوع خورشيد  
اذان ظهر  
غروب خورشيد  
اذان مغرب  
 
طول جغرافيايي : عرض جغرافيايي :
سایت های مرتبط

تعداد دفعات بازدید : 174 تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ ماخذ : عناوین خبرهای شهرداری
شهرداری فریدونکنار، شهرداری پیشگام استان مازندران در اجرای پروژه سیماک 

شهرداری فریدونکنار، شهرداری پیشگام استان مازندران در اجرای پروژه سیماک

سیماک(سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور) یک زیرساخت نرم‌افزاری دانش‌بنیان، یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک و نیز تسهیل و تسریع کارهای مقدماتی سرمایه‌گذاری و شکل‌گیری فعالیت‌های اقتصادی است که در تاریخ 1395.04.15 به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسیده و در تاریخ 1396.02.13 به عنوان پروژه اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.

اجرای این پروژه در سطح کشور برعهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته و این وزارتخانه نیز در زیرمجموعه خود، اجرای آن را به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران محول کرده است.

این مصوبه در دو جهتِ بسیار اساسی، استقرار سیماک را در کشور رقم زده است:

جهت اول یا زیرپروژه سوم

عملیاتی‌سازی سیماک برای صدور تمام مجوزهای ساخت و ساز املاک در سطح کشور، در داخل و خارج شهرها و روستاها است که توسط شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها، و با دخالت کمیسیون‌های قانونی مثل ماده 100، ماده 99 و ماده 5 و نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نظام مهندسی ساختمان صورت می‌گیرد. کل این فرآیندها با سیماک به صورت الکترونیکی، با شفافیت کامل و رعایت ضوابط اساسی و محاسبات صحیح و غیر قابل دخل و تصرف عوارض مربوطه انجام می‌شود.

جهت دوم یا زیرپروژه چهارم

 عملیاتی‌سازی سیماک به عنوان بستر یکپارچه برای استعلامات میان‌دستگاهی اماکن و املاک که عمدتاً برای تسهیل و تسریع استعلامات قانونی مورد نیاز برای اجرای طرح‌های تولیدیِ صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی (از جمله حوزه‌های گردشگری)، مدیریت مشاغل و صنوف، که میان 28 دستگاه اجرایی ردّ و بدل می‌شود مصوب شده است.

مازندران چهارمین استان پیشرو در اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی سامانه یکپارچه مدیریت املاک (سیماک) است. زیر پروژه سوم سیماک در این استان از 12 مردادماه 1396 آغاز شد و اجرای آن با سرعت قابل قبولی ادامه دارد اما زیرپروژه چهارم هنوز به اجرا درنیامده است. در حال حاضر، دفاتر مدیریت پروژه (PMO) و هماهنگی پروژه (PCO) در محل اداره کل پست استان مستقر شده‌اند و کار آموزش کارشناسان واحدهای بهره‌بردار این شهرداری و استقرار سامانه سیماک در این واحدها ، با برگزاری 6 جلسه کارگاه آموزشی ، در محل فرمانداری شهرستان در هفته اخیر آغاز گردیده است.

پیش بینی می شود در سال 1397 راه اندازی این سامانه در شهرداری به صورت اجرایی و هماهنگ درآید.


نسخه چاپی  نسخه قابل چاپ ارسال صفحه به دوستان  ارسال صفحه به دوستاننظرات رسیده
کاربر محترم، لطفاً نظرات خود را وارد نمائید.
نام :
ایمیل :  
آدرس سایت :
متن :
کد امنیتی :
 


طراحی واجرا توسط تحلیل گران آمارد